Soki z owoców i warzyw to źródło wielu witamin, minerałów i innych wartościowych dla organizmu składników odżywczych. Powinny być pite nie tylko przez dorosłych, ale również przez dzieci – mogą być pysznym i zdrowym elementem diety, również zamiast owoców i warzyw w swojej zwykłej postaci.
dziewczyna zadowola pije soki

Eksperci w dziedzinie żywienia zalecają, aby codziennie spożywać pięć porcji owoców i warzyw. Zamiennikiem może być także sok, ale najlepiej zdecydować się na ten świeżo wyciskany niż z kartonika. Dlaczego? Ponieważ większość soków sprzedawanych w sklepach produkuje się z pulp, czyli koncentratów, które są rozcieńczane i często dosładzane, co powoduje, że nie są tak wartościowe jak te świeżo przygotowywane. Soki z wyciskarki zawierają bogactwo witamin, mikroelementów i makroelementów, błonnika, antyoksydantów i flawonoidów i są wartościowym źródłem energii i będą znacznie lepsze niż gotowy sok kupiony w sklepie.

dziewczynka-pijaca-sok

Soki wyciskane – sposób na niejadka

Warto też wskazać, że maluchy często nie przepadają za warzywami oraz owocami, ale wyciśnięty z nich sok to już zupełnie coś innego. Można dodawać do niego najróżniejsze składniki, także te, które nie są zbyt lubiane przez dziecko, ale w połączeniu z warzywami i owocami o intensywnych zapachach i smakach nie są tam mocno wyczuwalne. Możliwości łączenia różnych smaków są praktycznie nieograniczone! Soki są także świetnym wyborem na wycieczki i do szkoły – można przelać je do bezpiecznego bidonu i ponadto wychodzą taniej niż soki owocowe i warzywne kupowane w kartonikach i słoiczkach, nie mówiąc już o zmniejszeniu odpadów.

dzieci przy stole

Szybkie wyciśnięcie soku to już nie problem!

Nie tylko dla dziecka, ale i dla całej rodziny – wyciskarka może być doskonałym zakupem, który będzie niezastąpioną pomocą w przygotowywaniu świeżych soków owocowych i warzywnych pełnych zdrowia. Nowoczesne urządzenia są w tym bardzo wydajne i łatwe w obsłudze, potrafią błyskawicznie wycisnąć sok i są łatwe w czyszczeniu. To nieraz spory wydatek, ale smak własnoręcznie przyrządzonych soków jest nie do pobicia – także w przypadku niejadków!

2 komentarze

  1. Monika

    Jestem mamą dwójki małych dzieci , jedno ma 6 lat, a drugie jeszcze karmię piersią. Chce wzbogacić swoją dietę o owoce i warzywa, a najbardziej odpowiadają mi one w formie soków. Zależy mi też, żeby mój starszy syn przyzwyczajał się do zdrowego jedzenia. Polecicie jakąś dobrą jakościowo wyciskarkę, która posłuży na wiele lat?

  2. Dorka

    Świetnie, że wpajasz synkowi zdrowe nawyki żywieniowe od małego! Jeżeli zależy ci na solidnej wyciskarce to bardzo dobrze. Jestem pewna, że posłuży Ci na długo. Ma wiele dodatkowych opcji, łatwo się myje, a zrobienie soku dla całej rodziny potrwa parę minut.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *