Złuszczanie naskórka popularnym zabiegiem w salonach kosmetycznych

Jednym z bardziej popularnych zabiegów oferowanych przez salony kosmetyczne jest zabieg złuszczania naskórka. W zależności jaki salon kosmetyczny oferuje zabieg, może on wyglądać nieco inaczej. Salony wykonują złuszczanie naskórka za pomocą peelingu kawitacyjnego, bardzo popularna jest także mikrodermabrazja.

Oferta zabiegów mikrodermabrazji

Po wyszukaniu w internecie frazy kosmetyczka Kraków, powinniśmy otrzymać bogatą ofertę zabiegów, które mają na celu złuszczanie martwego naskórka. Salony kosmetyczne w Krakowie bardzo szybko dostosowują się do trendów panujących na rynku kosmetycznym i uzupełniają swoje oferty o wszelkie nowinki w tej dziedzinie.

Złuszczanie martwego naskórka

Złuszczanie martwego naskórka, niezależnie od użytego do tego celu sposobu, jest bardzo ważne dla naszej skóry. Żeby skóra była gładka i jędrna, konieczne jest usuwanie martwego naskórka przynajmniej co jakiś czas. Jest to bardzo ważna kwestia także w przypadku zabiegów kosmetycznych. Preparaty, które nakładamy na skórę wchłaniają się lepiej w przypadku, kiedy wcześniej usuniemy z niej warstwę martwego naskórka.

Z powyższego powodu wiele salonów kosmetycznych zaleca połączenie zabiegów złuszczania naskórka z innymi zabiegami pielęgnacyjnymi. Dzięki wykonaniu za jednym razem dwóch zabiegów, efekty są bardziej zadowalające. Mikrodermabrazja potęguje efekty innych zabiegów wykonywanych w salonie.

Peeling kawitacyjny

Peeling kawitacyjny to jeden z dostępnych w salonach zabiegów usuwania obumarłego naskórka. Proces złuszczania odbywa się za pomocą specjalnego urządzenia, które wytwarza fale ultradźwiękowe. Urządzenie kieruje się na wilgotną skórę twarzy, co powoduje pękanie pęcherzyków w wodzie rozpylonej na twarzy. Proces ten ułatwia rozbijanie martwej warstwy skóry. Po użyciu peelingu poprawie ulega krążenie, skóra jest gładka i odświeżona.

7 comments

 1. Zuzka pisze:

  Kiedyś byłam na peelingu kawitacyjnym i było super. Jednak mikrodermabrazja daje najlepsze wyniki!!!

 2. Kitty pisze:

  Czyli najlepszy wybór z tych wszystkich to mikrodermabrazja?

 3. Lilka Poznań pisze:

  Na to wygląda Kitty 😉

 4. Fruzia pisze:

  Mnie się nie podobało, ciągłe podrażnienia i więcej sebum niż kiedykolwiek.

 5. cyntia pisze:

  w moim przypadku niewiele dała, myślałam że usunie zaskórniki, a tu guzik – na tle nerwowym wykwitały jak krokusy na wiosnę :-) he he

 6. jaNina pisze:

  dobra kosmetyczka powinna dobrać odpowiedni zabieg to typu skóry

 7. Dusia pisze:

  Dla mnie najlepsze są kwasy, mikro tylko by wszystko rozniosła na twarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>